#13.saeima

Vispārējā politika
tas_pats
100+ Prot rakstīt
Ziņas: 418
Pievienojies: Otrd Apr 10, 2018 12:47 am

#13.saeima

Ziņa tas_pats » Svētd Okt 07, 2018 12:42 pm

Nu velēšanas ir notikušas. Nu žēl Saskaņas, tai Latvijas politiskajā vidē viņi ir iespruduši "špagatā", sasniegts ir daudz, bet vairāk nevar. Laist vaļā žēl, bet vairāk nevar. Nu tagad atliek runāt ar CVK.LV un ZZS, lai piedāvātu alternatīvu Bordanam un co.
Daudz interesantākā pozīcijā nokļuva Progresivie, kuri par līdzskrējējiem bija izvēlējušies JV un PAR (pamata nostādnes par LGTB dēļ). Un šādā kompānijā Progresivie "zaudēja seju". Un tas paradoksālais bija ka PAR aplasīja progresīvos no "kreiso puses" solot neiespējamus labumus. Proti, tai "skrējienā" izrādījās ka Progresīvie nav kreisākie, bet kā jau es aizrādīju PAR programma ir kreisāka. Amizanti.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Re: #13.saeima

Ziņa tas_pats » Svētd Okt 07, 2018 2:14 pm

Provizoriskais vietu sadalījums Saeimā
Izveidots no CVK datiem @ 2018-10-07 14:11:16. Dati tiek iegūti katras piecas minūtes un lapa automātiski atjaunosies
http://madars.mit.edu/

MMMMJJJJ
Iesācējs
Ziņas: 97
Pievienojies: Svētd Jūl 08, 2018 8:57 pm

Ziņa MMMMJJJJ » Pirmd Okt 08, 2018 10:37 am

Lai vai kā, rezultāts ir samērā likumsakarīgs (kā teiktu Kreipāna kungs :D), un, patiesību sakot, LIELU pārsteigumu nav; mani patiesībā visvairāk pārsteidz tas, ka Saskaņa dabūja tik maz, jo ziedu laikos viņiem bija bezmaz vai 30% balsu un attiecīgi 30+ sēdekļi namā. Tas ir būtisks kritums.

Tas, ka KPV un JKP būs samērā daudz balsu, arī bija prognozējams, tieši tāpat kā tas, ka arī ZZS, NA un JV noturēsies Saeimā, bet ļoti daudz vietu nedabūs.

Bija sagaidāms arī tas, ka Attīstība/PAR! pārvarēs 5% barjeru, un es domāju, ka viņi dabūja arī tās balsis, kuru īpašnieki (kā tagad izrādās, pamatoti) neticēja tam, ka 5% barjeru izdosies pārvarēt Progresīvajiem.

LRA un NSL izkrišana nebija pārsteigums, tas, ka, piemēram, LKS neiekļūs Saeimā - arī ne.

Tagad skatīsimies, kas būs tālāk ar valdību veidošanām. Skaidrs, ka Saskaņu atskaitām uzreiz (man viņas ir reāli žēl, tāda pilnīgi atstumtā politiskā partija), es nezinu, cik PĀRĒJIE būs gatavi sastrādāties ar KPV, un šķiet, ka arī JKP bija novilkuši kaut kādas savas sarkanās līnijas. Un ja tā, tad pārējām partijām sanāk ZEM 50 balsīm (plus vēl tas, ka tajā bariņā paliek arī ZZS, ar kuru arī šķiet daudzi nemaz tā neraujas draudzēties). Būs interesanti :)

Savu balsi es noteikti nenožēloju, kaut gan protams, ir žēl, ka Progresīvie netika. Latvijā ir izteikts kreisās politikas deficīts, bet Saeima tagad atkal (kārtējo reizi!) būs pilna ar labējiem - bet tas `cilvēkam parastajam` diemžēl neko labu nesola.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Otrd Okt 09, 2018 1:25 am

Bez maz tavs spriedums izklausās,- ka tu jau zināji, tik pārbaudīji vēlētājus ;)
Nu 13 Saeima izskatās labēja un galēji labēju spēku prezentācija. Labēji liberāli "par" kā jau es rakstīju par viņu programmu ir pati kreisākā partija 13.Saeimā (kas ir dziļš absurds) (protams, atceroties, SDPS ar VJ.Dombrovski priekšgalā arī ir labējs pasākums(neoliberālisms))
Es esmu mazliet šokā. It kā jau viss par to liecināja, bet, nezinu ... es laikam cerēju uz marsiešiem. ;)
Nu labi, situācija ir tāda kāda viņa ir! Mana interese par 13.Saeimu tuvojas 0. :)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Otrd Okt 09, 2018 4:10 pm

Ļoti jocīgi, bet vienā pagastā vēlēšanu līderis ir #SGK. ;)
Attēls
Bet es nevaru atrast kurā :(

MMMMJJJJ
Iesācējs

Ziņa MMMMJJJJ » Otrd Okt 09, 2018 9:51 pm

tas_pats raksta:
Otrd Okt 09, 2018 1:25 am
Bez maz tavs spriedums izklausās,- ka tu jau zināji, tik pārbaudīji vēlētājus
Tas būtu par skaļu teikts, bet vai tiešām bija pamats gaidīt radikāli atšķirīgu rezultātu? Mazas variācijas, protams, bija iespējamas, līdz pat atsevišķu partiju iekļūšanai vai neiekļūšanai Saeimā, bet nu piekritīsi taču, ka KPV un JKP rezultāts pa lielam bija sagaidāms?
tas_pats raksta:
Es esmu mazliet šokā. It kā jau viss par to liecināja, bet, nezinu ... es laikam cerēju uz marsiešiem.
Laikam gan.
tas_pats raksta:
Nu labi, situācija ir tāda kāda viņa ir! Mana interese par 13.Saeimu tuvojas 0.
Ļoti paradoksāli, jo īpaši salīdzinājumā ar Tavu interesi par vēlēšanām PIRMS viņām...

Lai vai kā, gaidām ministra kabineta nomināciju. Iespējams, ka jautrība vēl tikai priekšā.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Trešd Okt 10, 2018 1:56 pm

Nu es domāju, ka varbūt nav jēga tagad pārdzīvot par velēšanu rezultātiem, jo dzīvei vajadzētu pierādīt ka Latvijas tauta ir kļūdījusies ļaujot Latvijā saimniekot "labējiem". Kādas varētu būt tam sekas?
Labējie ekonomiski centīsies uzturēt zemās algas, kas nozīme, ir sagaidāmi Ukrainas viesstrādnieki. ;)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Cetd Okt 11, 2018 11:05 pm

Hmzs, ko jūs sakāt par valdības koalīciju Sdps+ZZS+KPV+PAR? Tā varētu gana izmisuma mēģinājums... ar vājo vietu KPV? Protams, Bordana sarunām, kas jau ir uzņēmušas tādu ceļu kraham...

ArtursLeitlands
Iesācējs
Ziņas: 25
Pievienojies: Pirmd Jūl 23, 2018 5:37 pm

Ziņa ArtursLeitlands » Piektd Okt 12, 2018 1:53 pm

Šajā gadījumā būtu divas ''vājās vietas''. Neviena no tām nebūtu KPV.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Piektd Okt 12, 2018 4:38 pm

Tu domā Sdps un Par? :)

MMMMJJJJ
Iesācējs

Ziņa MMMMJJJJ » Piektd Okt 12, 2018 10:45 pm

tas_pats raksta:
Cetd Okt 11, 2018 11:05 pm
Hmzs, ko jūs sakāt par valdības koalīciju Sdps+ZZS+KPV+PAR? Tā varētu gana izmisuma mēģinājums... ar vājo vietu KPV? Protams, Bordana sarunām, kas jau ir uzņēmušas tādu ceļu kraham...
Nedomāju, ka reālistiski - sarkanās līnijas tak.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Sestd Okt 13, 2018 12:30 am

ZZS un KPV nav sarkano līniju.
Par ir bet viņiem, var nebūt izvēles, lai būtu valdībā.
Nu vienīgais sagaida lai KPV un JKP būtu konflikts. ;)
p.s. un man "sarkanās līnijas" asociējās ar "pingvīnu revolūciju", kur pūlis par viņam mīņājās vienā dieva mierā. ;)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Sestd Okt 13, 2018 11:20 pm

Zigfrids
Iesācējs
Ziņas: 36
Pievienojies: Svētd Aug 05, 2018 10:41 pm

Ziņa Zigfrids » Svētd Okt 14, 2018 4:11 pm

Ja runājam par SC, visprātīgākais manā, ne visai gudrā cilvēka uzskatā, ir šobrīd palikt ārpus valdības. Elektorāts ir stabils daudzmaz, Rīga ir, nav nekādas nepieciešāmības sasteigt. Nemaz ārkārtas vēlēšanu scenārijs nav tik nereāls, kā man šķiet, un jo ilgāks laiks līdz tām paies, jo vairāk mandātu SC dabūs, jo ... šie ... ja arī vienosies par valdību, tad pastrādāt kaut cik jēdzīgi tāpat nespēs. Par to, kas notiks, ja arī nomocīs kādus 3.5 gadus, tad, sākoties 14. Saeimas vēlēšanu kampaņai ... nu, bail pat padomāt, kādas un cik lielas mucas tiks veltas virsū valdības "partneriem" par to, kāpēc nekas visa sasaukuma laikā nav izdarīts.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Svētd Okt 14, 2018 9:25 pm

SDPS pamata problēma ir Latvijas pilsoņu zombēšana Ja kāds domā, ka uz "kulturālajiem t.s. latviešiem" tas neattiecas, viņš kļūdas. Tur bez maz nevajag politikas konsultants, bet psihologs. ;)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Pirmd Okt 15, 2018 10:01 am

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Cetd Okt 25, 2018 4:30 pm

Lembergs: «Ja vēlēšanās būtu vēlāk, ZZS varētu netikt līdz 5% robežai»

youtu.be/okcVHmSqE_8

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Pirmd Nov 26, 2018 11:19 am

Fantastiski, Latvijai par premjeru ir nominēts "lielākais kretīns" :) Vienotības vecmāmiņu Straujumu izturējām, kas gan mums Gobzems. :)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Otrd Nov 27, 2018 11:40 am

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Cetd Dec 06, 2018 12:26 am

Valdības veidošanu kavē ideja par ārkārtas vēlēšanām
Jau ziņots, ka pagaidām iespējamais valdības sastāvs un tas, kuras partijas varētu atbalstīt Gobzema valdību, nav skaidrs.

Sarunās par iespēju izveidot Gobzema valdību piedalās viņa pārstāvētā "KPV LV", AP, Jaunā konservatīvā partija (JKP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, ZZS, kā arī JV. Visas šīs partijas paudušas, ka neredz iespēju veidot valdību ar "Saskaņu".

Valsts prezidents Raimonds Vējonis devis Gobzemam laiku līdz 10. decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

Kopumā parlamentā darbojas septiņas frakcijas. No "Saskaņas" Saeimā ievēlēti 23 deputāti, JKP un "KPV LV" pārstāv pa 16 deputātiem, AP un nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet JV - astoņi deputāti.
Interesanti, bet 13 Saeimā savēlētās partijas nemaz nav tik briesmīgi ieinteresētas sastādīt valdību, jo valdība būs smagnēja un jebkurā brīdi var "sagrūt". Vecās partijas ir labi nodemonstrējušas, ka ir Latvijas stabilitātes garants. Jaunās partijas - JKP un KPVLV visticamāk, tā arī nespēs pierādīt, ka ir uzticības cienīgas. Par/Attīstība grib savākt visas liberāļu balsis un ir izturējusi velēšanu pārbaudījumu. Atkārtotās velēšanās viss gardākais "kumoss" būs kpvlv balsis, jo šīs partijas vēlētāji visticamāk vairumā neapmeklēs atkārtotās velēšanas. Par vecajām partijām viennozīmīgi jāsaka, ka visas mazliet ir gatavas mēģināt vēlreiz, lielākās šaubas izskatās ir Vienotībai (varētu būt beigusies nauda), pārējiem, jau būtu jaunas idejas un jauna pieeja vēlēšanām. Bez kpvlv lielākais zaudētājs varētu būt arī Saskaņa, kas nu būtu nodemonstrējusi tabu partijas statusu pilnībā.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Otrd Jan 01, 2019 12:04 am

Kopumā pēc jauna gada tiks mēģināta apstiprināt Jaunā konservatīvā partija (JKP), partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP), nacionālā apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un partiju apvienība "Jaunā Vienotība" (JV) koalīcijas valdību ar Kariņu, ka premjeru. Atgādinot 13.Saeimas velēšanu rezultātus: "“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija 13.Saeimā ieguva 23 deputātu vietas, politiskā partija “KPV LV” un Jaunā konservatīvā partija katra 16 vietas, Attīstībai/Par! un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” katra 13 vietas, Zaļo un Zemnieku savienībai – 11 vietas, bet Jaunā Vienotība – 8 vietas." Sāksim jau ar to ka valdību veidos pie varas visilgāk bijušais politiskais spēks, kas ieguvis minimālu skaitu deputātu vietu Saeimā (vecie vēži). 16+13+13+8=50 Automātiski tā būtu mazākuma valdība, jo lai kaut ko izlemtu, vajag 51. Un tagad notiek aktīva šķeltnieku meklēšana “KPV LV” rindās, kā mēs to zinām, “KPV LV” visticamāk, ka tam bija gatava un mēģina gūt vislielāko īslaicīgo labumu. Valdības veidošanas sarunas ir atgriezušās vecajās oligarhiskajās sliedēs - "dala krēslus". Mazliet ievērojot distanci un skatoties uz radušos situāciju, mēs redzam, ka Vienotība un NA veidos kodolu ar savām subjaunpartijām. Ļoti amizanta situācija, kas nesola neko labu.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Trešd Jan 09, 2019 1:07 pm

"Jo tā ir salīmējusies ar naida retoriku. Viņi nevarēs izpildīt priekšvēlēšanu laikā solīto, bet arī nevarēs rādīt viens uz otru ar pirkstu, ka sasolījuši pārāk daudz, jo negribēs, lai pie varas nāk oligarhu simbols ZZS vai Kremļa piektā kolonna," izteicies politiķis. "Sabiedrība ir pārstājusi cerēt uz produktīvu varas darbu, tā ir gatava balsot par suņubūdām un ko tik vēl ne, lai tikai būtu interesanti. Labumu no valsts un valdības sabiedrība negaida. Tauta neko neteiks, ja valdība neizpildīs 3x500 eiro programmu, bet... "mēs krievus nelaidām pie varas". Nu, baigie malači! Bet kāpēc tie jaunie neko neizdarīs? Tāpēc, ka mazākums traucē - "Saskaņa" neļāva vairākumam pieņemt lēmumu! Absurds kaut kāds. Šie jaunie ir - jo ar lielākām dusmām, jo zemāku kompetenci."
https://www.tvnet.lv/6494750/urbanovics ... n-alkatibu

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Trešd Jan 09, 2019 5:35 pm

Zigfrids
Iesācējs
Ziņas: 36
Pievienojies: Svētd Aug 05, 2018 10:41 pm

Ziņa Zigfrids » Cetd Jan 10, 2019 2:57 am

Jā, LV - paradoksu valsts. Uz MP vietu pretendē cilvēks ar citas valsts pilsonību. Savulaik, cik zinu, SAB vadīja tāds Kažociņš, - arī citas valsts augsta militārpersona pagātnē. Par pilsonībām konkrētajā gadījumā nezinu, bet tas, ka valsts specdienestu var vadīt persona ar citas valsts augstu dienesta pakāpi un armijas amatu ... Hmmm, vai tiešām LV ir suverēna? :)

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Cetd Jan 10, 2019 12:17 pm

Atbildēt uz ziņu