Karaspēka koncentrēšana Austrumeiropā

Vispārējā politika
Atbildēt uz ziņu
MMMMJJJJ
Iesācējs
Ziņas: 97
Pievienojies: Svētd Jūl 08, 2018 8:57 pm

Karaspēka koncentrēšana Austrumeiropā

Ziņa MMMMJJJJ » Piektd Jūl 13, 2018 8:13 pm

Tas gan ir tikai komentārs interneta portālā, bet man ir grūti tam jebkur iebilst:
Vispār interesanti palasīt šad tad rietumu propagandu, arī komentāros.
Padomājiet nedaudz no šāda aspekta - ASV ir militārais budžets kurš ir lielāks par nākamajām 10 visvairāk militārām vajadzībām tērējošām valstīm KOPĀ.
Vienlaikus tiek stāstīts, ka Krievijai nekas nav (pamatoti vai nepamatoti tas ir cits jautājums un ir katrs gadījums jāskatās atsevišķi un kontekstā) un visi smejas pat Krievijas militāro kapacitāti.
Vienlaikus arī nemitīgi tiek rakstīti raksti no sērijas Krievija izvieto tādus un tādus ieročus tur un tur, Krievija ir agresors un tūlīt mums uzbruks.
Tālāk ASV pieprasa viesiem NATO dalībniekiem obligāti tērēt 2% IKP un pat iesaka pacelt līdz 4% IKP militāriem tēriņiem.
Vai jums tas neliekas jocīgi?
Solis a pateikt, ka valsts ir agresīva un visiem tūlīt uzbruks un ir nenormāls drauds, solis b smieties par tās bruņotajiem spēkiem un ieročiem un militāro, ekonomisko kapacitāti, solis c - pašiem tērēt astronomiskas summas bruņojumiem un vilkt brigādi pēc brigādes šīs apsmiekla objekta valsts robežām.
Loģiski secinājumi atklājās paši un bez grūtībām - es nešaubos, ka iebrukums Krievijā ir laika jautājums, tas nav vai, tas ir tikai kad. Var būt rīt, var būt pēc gada, var būt pēc 25.
Kas attiecas konkrēti uz lidmašīnām, tad NEVIENS nezin kāds ir spēku samēr starp SU 57 un F35 vai F22 un to neviens nezinās līdz tās netiksies kaujas laukā kā pretinieki. F 35 ir milzīgs problēmu klāsts un to atzīst paši amerikāņi, F 16 galvenais konstruktors intervijā skaidri un gaiši pateica, ka F 35 ir sliktākais projekts kādu viņš jelkad savā mūžā ir redzējis. Vēl vairāk Krievijas militārā doktrīna balstās uz pretgaisa aizsardzību sistēmu dominēšanu pār kaujas lauku un aviācija ir tikai otršķirīgs ierocis, atšķirībā no ASV kas uzskata aviāciju par galveno instrumentu kaujas laukā un ja F35 un F22 ir neredzams krievu s300 un s400 man rada neizpratni kāpēc šādu sistēmu pārdošana rada tādu satraukumu ASV un Izraēlai.
Ieroču spēks ir redzams tikai kaujā.
Komentārs ir pie šī raksta Krievija cieš sakāvi ASV un Ķīnai piektās paaudzes iznīcinātāja izstrādē

Un jā - lai ko arī nerakstītu gudrās galvas, es uzskatu, ka Latvija ir un paliek Austrumeiropā. Ziemeļeiropa lai paliek Skandināvijai, kam tā vairāk piestāv.

tas_pats
100+ Prot rakstīt
Ziņas: 418
Pievienojies: Otrd Apr 10, 2018 12:47 am

Re: Karaspēka koncentrēšana Austrumeiropā

Ziņa tas_pats » Svētd Jūl 15, 2018 12:08 pm

Ar šo raksta motīvu es esmu saskaries, pamata iedvesma ir kāds raksts http://www.businessinsider.com līdzīgā izdevumā, kur pamatā visu sacerējis žurnālists. Bet viņš ir sacerējis pēc pasūtījuma, un pasūtītājs ir ASV militārais komplekss, kam vajag reklāmu! Līdzīgi tagad darbojas ASV federālā administrācija un tieši to pašu nozīme Trumpja prasība pēc 4% GDP militārajiem izdevumiem NATO dalībvalstīm, proti, lielākus pasūtījumus ASV militārajam kompleksam :) Un tas nav nekas jauns:
Sean Guillory @seansrussiablog Jul 12

The eternal return. The Soviet humor magazine Krokodil from the 1960s showing the US wringing it's NATO partners for more money for the American military industrial complex.
Attēls

Ārpolitikas institūta direktors: aizsardzības izdevumu palielināšana līdz 4% nav nepieciešama
http://www.tvnet.lv/financenet/viedokli ... pieciesama

MMMMJJJJ
Iesācējs

Ziņa MMMMJJJJ » Pirmd Jūl 16, 2018 3:49 pm

Es teorētiski arī pieļauju šādu cēloni `kara kurināšanai` (t.i. ASV militāri-rūpnieciskā kompleksa vēlmi nopelnīt). Vienīgais bet - nav jau tā, ka amerikāņi vienīgie ražo NATO standarta bruņojumu, ražotāju ir daudz un principā bez īpašām pūlēm visu var sapirkt arī Eiropā.

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Pirmd Jūl 16, 2018 4:07 pm

Es domāju ka 80% no NATO bruņojuma ražo tikai ASV, tāpēc ka ASV ir liels iekšējais patēriņš, līdz ar to ekonomikas priekšrocības. Un nevajag skatīties uz Latvijas šrota iepirkumiem, iet runa par ne pirmā svaiguma lidmašīnām, tankiem raķešu sistēmām. ;)

MMMMJJJJ
Iesācējs

Ziņa MMMMJJJJ » Pirmd Jūl 16, 2018 11:13 pm

Man šobrīd ir grūti iedomāties ieroču sistēmas, kuru monopols ir tieši ASV.

Paši amerikāņi lieto beļģu ložmetējus (M249 un M240) un zviedru vieglos prettanku ieročus (M-136 un SMAW).

tas_pats
100+ Prot rakstīt

Ziņa tas_pats » Otrd Jūl 17, 2018 5:50 pm

Un kur ASV lieto pasaulē lielāko militāro budžetu? Nav jau jābūt monopolam, pietiks gana ar oligopolu, pat ierobežotu tirgu :)

MMMMJJJJ
Iesācējs

Ziņa MMMMJJJJ » Cetd Jūl 19, 2018 11:27 pm

tas_pats raksta:
Otrd Jūl 17, 2018 5:50 pm
Un kur ASV lieto pasaulē lielāko militāro budžetu? Nav jau jābūt monopolam, pietiks gana ar oligopolu, pat ierobežotu tirgu :)
Uztur pasaulē lielāko armiju, apmaksā tās klātbūtni entajās bāzēs pa visu pasauli, plus aktīva dalība vairākos ongoing karos...

Atbildēt uz ziņu